Holidayz starter by DJ BAJO

DJ BAJO pochodzi z Torunia i działa na scenie hip-hopowej od 2001 roku. Organizował wiele imprez hip-hopwych i dancehallowych w Toruniu między innymi: TuRNtable Contest, pierwszy w Polsce cykl zawodów tanecznych Dancehall Queen Contest [5 edycji] i Reebok Hip Hop Tour 2005 w Toruniu. Od roku 2004 członek grupy Bizzare, mieszanki rap’u z gitarowym brzmieniem. Zespół ten miał na koncie wygrane przeglądy muzyczne i szybko ewoluował do stylu rap core i miana rockowej nadziei Toruńskiej Sceny Muzycznej. Wraz z członkami grupy tworzą ekipę a jednocześnie wytwórnię: BUMP, która działa do dzisiaj. W 2008 Bajo zostaje rezydentem klubu the Fresh w stolicy gdzie cyklicznie gra na imprezach i koncertach i nagrywa 3 mixy dla klubu dwa dancehallowe i jeden hip hopowy z udziałem Mioda z formacj Jamal.

Bajo działa również w sferze vizualizacji i tworzy z ekipą Bump teledyski i filmy promocyjne, a także sprawdza się na imprezach jako DVJ. Gra w wielu Polskich klubach, na imprezach skateboardingowych, snowboardowych, bmx’owych (również we Francji i we Włoszech). Jest obecnie rezydentem klubu „Ego” w Sopocie, Czekolada w Łodzi „Moskwa” w Toruniu. Wydał dwa mixtape’y z dancehallowej serii Buguyaga oraz dwie produkcje Fala Mc – Prowizorka i w pełni polskiego battle breaka „Połamańce” na vinylu. Udzielał się również na wielu lokalnych produkcjach głównie dogrywając cuty i scratche jak i w produkcjach battlebreak na vinylu : Scratchofony. Artyści z którymi współpracował to: Bończyk-Krzywański, SOFA, Bizarre, Puzzel, Jinx, Rezydenci TSP, Robert-D, PTP, Fala MC. DJ BAJO nie ma ściśle wytyczonego gatunku muzycznego w swoich setach opiera się głównie na muzyce hip-hop, rnb, twerk i dancehall, ale stara się poprzez selekcję utworów, przewinąć przez imprezę jak najwięcej gatunków i tematów muzycznych. Nie brakuje w nich dobrego, breakbeatowo-funkowego i gitaro-mash’upowego brzmienia.

W 2014 dołącza do kolektywu „Mamytownosie” gdzie wraz z Dj PeeM i Dj Stówencjusz organizują imprezy z muzyką elektroniczną głównie Deep House i G-House.

Na skróty

Moje konto