DJ KRANE Holidayz

DJ KRANE (czyt. KREJN) Urodzony 22 lutego 1987 w Poznaniu. Swoją historie z muzyką rozpoczął od grania imprez szkolnych. Od 2006 specjalizuje się w graniu czarnych brzmień, w głównej mierze Rapu oraz R&B. Jego ulubiony styl w muzyce to Dirty South pochodzący między innymi z Atlanty, oraz Twerk lecz na jego imprezach pojawia się szeroki przekrój czarnej muzyki (Rap, R&B, Ghetto Funk, Trap, Twerk, Dubstep,a nawet Hip-House).

DJ Krane uczestniczył w wielu projektach, na których można było usłyszeć jego skrecze. Między innymi na płytach takich artystów jak: Islim, EveR, Wujas, Długi DSR, na składance Rap Duma Mixtape 2, a także nagrywał dla Ippona, Szyby i Nany czy dla Wąskiego ze składu Szara Eminencja (SZEM). Od 2010 współpracował ze składem „Szara Eminencja” grywając z nimi koncerty oraz dogrywał skrecze do utworów. Krejn nagrał też kilka mixtape’ów oraz setów, które można było usłyszeć na antenie poznańskiego radia Planeta FM w audycji Brown Sugar. Wyróżnieniem dla niego był występ w czerwcu oraz październiku 2010 we wcześniej wymienionym radiu w audycji Rap Planeta jako jeden z dziesięciu najlepszych poznańskich czarnych DJ’i. Podczas tego występu DJ Krane zagrał na żywo godzinnego seta. Swoje umiejętności także pokazał w maju 2009 oraz czerwcu 2014 na Juwenaliach w Poznaniu. Od października 2009 do końca 2012 roku był jednym z rezydentów klubu Terytorium.

DJ Krane w pewnym stopniu zajmuje się też działalnością producencką. Tworzy remixy, które często wykorzystuje w swoich setach. Współpracuje także z wieloma artystami oraz DJ’ami. W chwili obecnej można go usłyszeć Klubie 22 w Poznaniu gdzie jest rezydentem, w Nest Klubie w Gnieźnie oraz Bowling Rodło (Piła), choć pojawia się też w innych klubach.