BOWLING

Choć kręgle znane są w Polsce od dawna, to chyba nigdy nie cieszyły się taką popularnością jak ostatnimi czasy. Czyżby to kolejna moda zza oceanu? Być może, ale na pewno nie tylko.

Pomysł utworzenia pilskiego bowlingu powstał w roku 2000. Koncepcja była taka: kręgle, kule, tory ale także dyskotekowy parkiet i restauracja. Problem tkwił w odpowiedniej lokalizacji przedsięwzięcia, jednak po trwających poszukiwaniach rozwiązano go. Miejsce jest znakomite: nie dość, że w centrum Piły, to jeszcze w podziemiach znanego, cieszącego się renomą, hotelu Gromada.

Termin otwarcia podwojów słynnego już w Pile i regionie Bowlingu wyznaczono na 19 sierpnia 2000 r. Dotrzymanie terminu możliwe było dzięki sumiennej pracy wielu ludzi. Gościnna premiera odbyła się dwa dni przed oficjalnym otwarciem. Uczestniczyli w niej dziennikarze reprezentujący regionalne media, którzy jako jedni z pierwszych próbowali swych sił w bowlingu sportowym. Nazajutrz obiekt gościł lokalnych polityków i biznesmenów, a także ludzi bez których powstanie tego miejsca nie byłoby możliwe.

Potem już ruszyło: przyszli ludzie pragnący wypróbować swych sił na torze bądź pobawić się przy dobrej muzyce. Pilanie zasmakowali w strącaniu kręgli do tego stopnia, że tory trzeba sobie rezerwować z wyprzedzeniem. W obecnej chwili rozgrywane są:

  • Liga Bowlingowa
  • Liga Biznesu
  • Turnieje: letnie, wiosenne i  jesienno-zimowe

Jeżeli zdecydujecie się nas odwiedzić i dojdzie do tego, że kręgle zaczną wam się dwoić i troić w oczach to równowagę psychiczną i fizyczną będziecie mogli odzyskać na dwóch parkietach, a także skorzystać z orzeźwiających i rozluźniających napojów serwowanych przez profesjonalnych barmanów.

Odwiedzajcie nas – naprawdę warto. Bowling Rodło to satysfakcja gwarantowana niezależnie od ilości trafionych kręgli.

—————————————————————————————————————————————-

 

 

Na skróty

Moje konto