Ligi bowlingowe

LIGA MISTRZÓW

W Lidze Mistrzów bierze udział 6 drużyn. Rozgrywki tej ligi odbywają się w każdy poniedziałek miesiąca.

Rozstawienie drużyn na następną kolejkę: .

Rozgrywki zakończone

wyniki »


LIGA BIZNESU

W Lidze Biznesu bierze udział 4 drużyn. Rozgrywki tej ligi odbywają się w każdy poniedziałek miesiąca.

Rozstawienie drużyn na następną kolejkę: .

Rozgrywki zakończone

wyniki »


LIGA WTORKOWA

W Lidze Wtorkowej bierze udział 8 drużyn. Rozgrywki tej ligi odbywają się w każdy wtorek miesiąca.

Rozstawienie drużyn na następną kolejkę: .

Rozgrywki zakończone

wyniki »


Ogólny Regulamin Ligowy

 1. Organizatorem rozgrywek jest Bowling Sp. z o.o., całokształtem spraw ligowych kieruje .
 2. Drużynę należy zgłosić na formularzu dostępnym w recepcji. W zgłoszeniu należy podać telefony kontaktowe wszystkich zawodników, wskazać kapitana drużyny, określić zawodników składu podstawowego i rezerwowego.
 3. Rozgrywki trwają od października do czerwca.
 4. Mecze Ligi Mistrzów odbywają się w poniedziałki o godzinie 18.00, Ligi Biznesu w poniedziałki o godzinie 20.00, Ligi Wtorkowej we wtorki o godzinie 18.00.
 5. Drużyny składają się z trzech zawodników, plus rezerwowi. Drużyna składa się maksymalnie z sześciu zawodników, ale w ciągu sezonu może mieć dowolną ilość rezerwowych. Jeżeli w składzie jest już sześciu zawodników to rezerwowy może zastąpić któregokolwiek z nich w każdym momencie sezonu.
 6. Jeden zawodnik może grać tylko w jednej lidze.
 7. Zawodnicy rozgrywają podczas każdego meczu po trzy gry,istnieje możliwość zastąpienia zawodnika podstawowego zawodnikiem rezerwowym po każdej rozegranej grze.
 8. Zawodnicy otrzymują HC liczony wg wzoru (200-średnia)*0,8, podczas pierwszej kolejki ligowej obowiązuje HC z ostatniej kolejki poprzedniego sezonu. Nowi zawodnicy otrzymują HC = 30 pkt, a zawodnicy z licencją PZK lub uczestniczący w rozgrywkach rangi krajowej lub międzynarodowej HC = 0 pkt. W Lidze Mistrzów kobiety w każdej grze otrzymują dodatkowo 8 pkt do HC. Maksymalny HC dla wszystkich zawodników w Lidze Mistrzów wynosi 35 pkt.
 9. Średnia liczona jest ze wszystkich gier rozegranych w sezonie a wynik zaokrąglany jest w dół do liczby całkowitej.
 10. Ustalanie kolejności w poszczególnych klasyfikacjach. W klasyfikacja "Punkt za punkt" liczy się suma zdobytych punktów, a w przypadku remisu dwóch lub więcej drużyn zadecyduje bilans pojedynków bezpośrednich, jeżeli nadal nie daje to roztrzygnięcia o zajmowanym miejscu zadecyduje pozycja zajmowana w "klasyfikacji drużynowej". W klasyfikacji indywidualnej liczy się średnia zawodnika, a w przypadku remisu dwóch lub więcej zawodników o zajmowanym miejscu zadecyduje ilość Pinów.
 11. Aby mecz mógł się odbyć drużynę musi reprezentować min dwóch zawodników. Do wyników nalicza się tylko średnią (bez HC) nieobecnego zawodnika, uwzględniając zawodnika z największym procentem rozegranych gier w sezonie.
 12. Istnieje możliwość przełożenia meczu, należy uzgodnić to z drużyną przeciwną i rozegrać zaległy mecz do końca bieżacego sezonu (jeden dzień przed uroczystością zakończenia ligi). Po tym terminie drużyna z powodu, której mecz się nie odbył przegrywa walkowerem, chyba, że powody nierozegrania meczu będą niezależne od drużyn lub zainteresowani uzgodnią to między sobą, mecz zakończy się wynikiem 0:0.
 13. W każdy poniedziałek od godziny 13.00 do godziny 15.00 (nie licząc świąt i przerwy wakacyjnej) odbywają się treningi dla zawodników.
 14. Wszelkie reklamacje proszę składać pisemnie w recepcji bowlingu w ciągu 7 dni od określonego zdarzenia. Po tym terminie nie będą one uwzględniane.
 15. Powyższy regulamin określa tylko ogólne zasady rozgrywek. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji i wprowadzania zmian w regulaminie.